Odrzucenie spadku w imieniu dziecka

Aby odrzucić spadek w imieniu dziecka lub sprzedać posiadaną przez dziecko nieruchomość – wymagane jest uzyskanie zgody sądu. Nasi prawnicy z przyjemnością pomogą uzyskać zgodę sądu na podjęcie działań prawnych przekraczających zakres zwykłego zarządu w imieniu dziecka.
Usługi
Skontaktuj się z nami:
martyna dudkowiak
Martyna Dudkowiak
Attorney (Advocate), Partner
check full info of team member: Martyna Dudkowiak

Do podjęcia w imieniu małoletniego dziecka czynności wykraczających poza zwykły zarząd majątkiem, np. do odrzucenia spadku w imieniu małoletniego dziecka w Polsce lub sprzedaży posiadanej przez dziecko na własność nieruchomości – wymagane jest uzyskanie zgody sądu. Nasi prawnicy z przyjemnością pomogą uzyskać zgodę sądu na podjęcie działań prawnych w imieniu małoletniego dziecka.

W zakresie uzyskania zgody sądu na podjęcia czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka Kancelaria Dudkowiak Family Lawyers:

  • udziela porad prawnych – nasi prawnicy rodzinni odpowiedzą na pytania i wskażą, jakie działania należy podjąć,
  • sporządza pisemne opinie prawne dotyczące uzyskania zgody sądu na podjęcia czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka – odpowiemy na pytania, przeanalizujemy stan faktyczny sprawy, przedstawimy i opiszemy niezbędne do podjęcia działania oraz dowody do zebrania,
  • reprezentuje klientów przed sądem w sprawach dotyczących uzyskania zgody sądu na podjęcia czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka – nasi prawnicy pomogą ustalić strategię postępowania, przygotować i złożyć w sądzie stosowny wniosek oraz wezmą udział w rozprawach.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszymi prawnikami rodzinnymi.
Rozwody i Prawo rodzinne martyna dudkowiak
Martyna Dudkowiak
Attorney (Advocate), Partner
check full info of team member: Martyna Dudkowiak
Skontaktuj się z nami
ZIELONA GÓRAPOLSKA
Jana Sobieskiego 2/3
65-071 Zielona Góra
[email protected]
POZNAŃPOLSKA
Młyńska 16, piętro 8
61-730 Poznań
[email protected]
WARSZAWAPOLSKA
Konstruktorska 12a (budynek D)
02-673 Warszawa
[email protected]
WROCŁAWPOLSKA
Swobodna 1
50-088 Wrocław
[email protected]
KRAKÓWPOLSKA
Opolska 110
31-355 Kraków
[email protected]