Ślub cudzoziemca w Polsce

Prawnicy rodzinni Dudkowiak Family Lawyers pomogą w załatwieniu formalności związanych z zawarciem przez cudzoziemca małżeństwa w Polsce i uzyskaniem zwolnienia z obowiązku złożenia dowodu zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego.
Usługi
Skontaktuj się z nami:

Jesteś obcokrajowcem i decydowałeś się wziąć ślub w Polsce? Gratulacje, to świetna wiadomość! Czas więc dopełnić formalności związanych z zawarciem małżeństwa przez obcokrajowca w Polsce i umówić się na wizytę w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Niestety istnieje długa lista dokumentów, które trzeba zebrać i złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce przed ślubem.

Nasi prawnicy rodzinni z przyjemnością doradzą w kwestii formalności związanych z zawarciem przez obcokrajowca małżeństwa w Polsce, przygotują dla Ciebie listę wymaganych dokumentów, zlecą tłumaczenie dokumentów na język polski oraz skontaktują się z Urzędem Stanu Cywilnego w Polsce.

Sprawa o zgodę na ślub cudzoziemca w Polsce

Jednym z wymaganych dokumentów, które musisz złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce, jest urzędowe zaświadczenie o zdolności do zawarcia małżeństwa – dokument stwierdzający, że zgodnie z obowiązującym prawem możesz zawrzeć związek małżeński. Czasami otrzymanie tego dokumentu jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Na przykład, jeśli jesteś obywatelem USA, powinieneś wiedzieć, że władze USA nie wystawiają tego typu dokumentu potwierdzającego zdolność do zawarcia małżeństwa. Nie martw się – jeśli otrzymanie tego dokumentu jest utrudnione (np. z uwagi na sytuację polityczną w kraju) lub jest niemożliwe (np. jesteś obywatelem USA), polski sąd może zwolnić z obowiązku złożenia urzędowego zaświadczenia o zdolności do zawarcia małżeństwa. Konieczne jest wszczęcie postępowania sądowego.

Nasza Kancelaria Prawa Rodzinnego specjalizuje się w sprawach rodzinnych, z powodzeniem prowadzimy sprawy o zwolnienie cudzoziemca od obowiązku złożenia dowodu zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego, również dla obywateli USA. Prawnicy rodzinni zajmą się formalnościami – skontaktują się z ambasadą USA, pomogą w zebraniu wymaganych dokumentów i zlecą tłumaczenia na język polski, następnie sporządzą wniosek do sądu i będą nadzorować sprawę, abyś mógł cieszyć się nadchodzącym ślubem.

Zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą od małżeństw z elementem transgranicznym w Polsce.
Rozwody i Prawo rodzinne
Skontaktuj się z nami
ZIELONA GÓRAPOLSKA
Jana Sobieskiego 2/3
65-071 Zielona Góra
[email protected]
POZNAŃPOLSKA
Młyńska 16, piętro 8
61-730 Poznań
[email protected]
WARSZAWAPOLSKA
Konstruktorska 12a (budynek D)
02-673 Warszawa
[email protected]
WROCŁAWPOLSKA
Swobodna 1
50-088 Wrocław
[email protected]
KRAKÓWPOLSKA
Opolska 110
31-355 Kraków
[email protected]